CategoriesBlog

Jakie zatyczki do uszu wybrać do strzelania?

Wybierasz się na strzelnicę? Pierwszym, o czym warto pomyśleć jest dobranie wysokiej jakości zatyczek do uszu zabezpieczających słuch. Pamiętaj, że uszkodzony zmysł bardzo trudno jest naprawić. 

Zatyczki do uszu są niezbędnym gadżetem, który musisz mieć przy sobie, gdy wybierasz się na strzelnicę. Eksplodujące w komorze nabojowej ładunki generują hałas bardzo szkodliwy dla uszu. 

Strzelnica jest miejscem relaksu i dobrej zabawy, nie powinna być przyczyną utraty słuchu, nawet w najmniejszym stopniu. 

Dlaczego zatyczki do uszu to podstawowy element wyposażenia strzelca?

Odgłosy towarzyszące wystrzałom z broni palnej są bardzo szkodliwe dla narządu słuchu. Dźwięk o natężeniu powyżej 100 dB jest dla naszych uszu bardzo nieprzyjemny, natomiast przekraczający 120 dB może generować ból. Realnie narażasz słuch na uszkodzenie przebywając w środowisku, w którym przekraczane jest 160 dB. Co istotne, broń palna jest w stanie wygenerować dźwięk o natężeniu nawet 170 dB! 

Pojedynczy strzał o dużym natężeniu dźwięku może doprowadzić do poważnego uszkodzenia, dlatego obowiązkowo należy zabezpieczać uszy w trakcie wizyty na strzelnicy. 

Czym zabezpieczyć słuch na strzelnicy? 

Na rynku dostępna jest szeroka oferta gadżetów zabezpieczających słuch przed dużymi hałasami i przebywaniem w niesprzyjających warunkach. Każdy znajdzie produkt dopasowany do własnych potrzeb. 

Zatyczki do uszu

Są to najprostsze ochronniki do uszu, które zwykle są wyposażone w sznurek i pudełko do przechowywania. Zajmują mało miejsca, nie przeszkadzają w trakcie oddawania strzału (przede wszystkim z długiej broni oraz w trakcie polowania) a ponadto są wielokrotnego użytku. Z czasem pianki zużywają się, ale możesz wymienić wkładki na nowe. Stawiając na najwyższej jakości produkty z naszej oferty, nie musisz się o to martwić przez dłuższy czas. 

Piankowe zatyczki do uszu m.in. model Honeywell MAX, są dopasowane do każdego przewodu słuchowego, po włożeniu rozszerzają się i gwarantują skuteczne wypełnienie kanału słuchowego. Zapewniają bezpieczne, szczelne dopasowanie. Samoistnie nie wypadają z uszu. 

Bardzo wygodną propozycją na strzelnicę są zatyczki do uszu Moldex JazzBand 6700. Zapewniają wysoką ochronę przed hałasem, wyróżniają się nowoczesnym designem, a poręczny pałąk umożliwia zawieszanie zatyczek na szyi, gdy nie są używane. Miękkie pianki zapewniają wyważony nacisk na kanał słuchowy. 

Większość zatyczek do uszu producenta Moldex nadaje się idealnie na strzelnicę, są w pełni formowalne, wielokrotnego użytku, wykonane z wysokiej jakości silikonu. Dopasowują się do kształtu ucha, skutecznie tłumią hałasy. Można nosić je nawet pod kaskiem, dlatego okażą się niezawodne w trakcie polowania. 

Ochronniki pasywne

Inną opcją, na jaką możesz się zdecydować są ochronniki pasywne, takie jak nauszniki ochronne CXS EP106. Zapewniają skuteczną ochronę przed hałasem. Są solidnie wykonane i wygodne w noszeniu. Jest możliwość regulacji pozycji słuchawek. Gwarantują schowanie całego ucha wewnątrz komory zabezpieczającej, co dodatkowo chroni przed nadmiernym hałasem. 

Możesz zdecydować się na ochronniki z mniejszymi oraz większymi muszlami, w zależności od indywidualnych potrzeb. 

Zatyczki do uszu na strzelnicę – podsumowanie

Wybierając się na strzelnicę, obowiązkowo musisz zadbać o zabezpieczenie słuchu przed hałasem. Wybór gadżetów ochronnych dostępnych na rynku jest naprawdę duży, dlatego znajdziesz model spełniający swoje funkcje i dopasowany do Twoich potrzeb. 

Jeżeli chcesz skutecznie zabezpieczyć słuch w niesprzyjających warunkach, koniecznie zapoznaj się z ofertą naszego sklepu swiatzatyczek.pl. Słuch masz jeden, warto o niego dbać.