CategoriesBlog

Zatyczki do uszu na podróż – sposób na przyjemny lot

Ból uszu w trakcie lotu samolotem może przydarzyć się każdemu. Aby tego uniknąć, warto zastosować wysokiej jakości zatyczki do uszu.

Dla niektórych osób lot samolotem jest nie do zniesienia, ze względu na dotkliwy ból uszu. Aby złagodzić ucisk oraz dyskomfort, warto zapoznać się z naszą ofertą i kupić wysokiej jakości zatyczki do uszu. Dostępne są w wielu atrakcyjnych wariantach, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Dlaczego pojawia się ból uszu w trakcie lotu samolotem?

Powodem dyskomfortu odczuwanego w uszach w trakcie lotu samolotem jest ciśnienie powietrza – jest ono o wiele niższe niż na lądzie. Choć w kabinie samolotu utrzymuje się je na tym samym poziomie, nadal problematyczne jest startowanie oraz lądowanie. Są to momenty gwałtownej zmiany ciśnienia, co może mieć negatywny wpływ na organizm człowieka.

Na uciążliwe dolegliwości narażone są osoby z nadciśnieniem, chorobami układu krążenia i oddechowego. Źle lot mogą znosić niemowlęta, małe dzieci oraz osoby starsze.

Lot samolotem a ból uszu – jak temu zaradzić?

Zatkanie oraz ból uszu występuje w momencie pojawienia się różnicy ciśnienia. Powoduje to obrzęk błon śluzowych, które wyścielają trąbki słuchowe. Dochodzi do zahamowania odpowiedniego przepływu powietrza, a tym samym pojawia się dyskomfort. Występuje tzw. blokada ucha.

W związku z tym, że od końca czerwca startuje sezon wakacyjny, warto dowiedzieć się, jak temu problemowi zaradzić. Twój organizm w trakcie lotu wcale nie musi cierpieć. Wystarczy zastosować wysokiej jakości zatyczki do uszu na czas lotu, albo przynajmniej startu i lądowania.

W naszej ofercie dostępne są wysokiej jakości propozycje od Honeywell, Moldex, 3M czy uvex. Można postawić na jednorazowe zatyczki do uszu, a także profesjonalne zatyczki do uszu na pałąku. Ograniczą ryzyko powstania niedrożności przewodu słuchowego.

Inne sposoby na osiągnięcie równowagi ciśnienia

  • Ziewanie – wymuszenie ziewania aktywuje kości i mięśnie twarzy, co prowadzi do uwolnienia trąbki Eustachiusza. Pozwala to osiągnąć równowagę nacisku.
  • Manewr Valsalvy – należy wziąć wdech, zacisnąć nos palcami, zamknąć usta i powoli wydmuchać powietrze.
  • Manewr Toynbee – należy wziąć wdech, zacisnąć nos palcami, zamknąć usta i powoli przełykać ślinę.
  • Gorący kompres – ciekły okład w okolicy ucha skutecznie złagodzi ucisk. Wystarczy zastosować go na ok. 10 minut.

Samolotowe zatyczki do uszu – skuteczna redukcja ciśnienia

Dostępne w naszej ofercie zatyczki do uszu skutecznie chronią przed dolegliwościami związanymi ze zmianą ciśnienia w kabinie samolotowej. Zapewniają redukcję szumów i pozwalają odizolować się od dźwięków o wysokiej częstotliwości.

Atestowane zatyczki do uszu zmniejszają ciśnienie w uszach, nie wywołują dolegliwości dodatkowych po wyjściu z samolotu, a jednocześnie są dostosowane do potrzeb każdego użytkownika.

Zatyczki do uszu na podróż – podsumowanie

Kupując specjalne zatyczki do uszu na podróż, możesz uwolnić się od dyskomfortu spowodowanego podróżą samolotem. Nie odczujesz bólu ucha spowodowanego zmianą ciśnienia w trakcie startu oraz lądowania.